Pondělí - Pátek, od 11:00 do 15.30 hod
Volejte +420 722 945 965

Chci pomoct dětem s DMO

Děkujeme Vám všem sponzorům, dárcům a příznivcům, kteří jste přispěli sdruženi rodičů postižených dětí, za jakoukoliv finanční částku, která umožnila lepší život mnoha postiženým dětem s DMO, ale i s nejrůznějšími neurologickými deficity, úrazy mozku apod., kvalitní neurehabilitaci, připadne pořízení kompenzační pomůcky. I malá pomoc je velká a patří za ní velký dík. Pokud chcete přispět na lepší život naších dětí, můžete tak učinit přímo skrze náš účet u FIO banky č.ú. 2700465406/2010, nebo můžete využít náš charitativní web, kde si lze zakoupit něco pro sebe nebo své blízké a ještě přispět naším dětem na rehabilitaci.

CHCI POMOCI

O nás

Nebudeme se za nic stydět! Nebudeme nikde nic předstírat ani zastírat! Zkrátka jsme tu, abychom se o své dítě starali, jak nejlépe dovedeme! Můžeme pro dítě i pro sebe mnoho dobrého udělat. Dokonce mnoho vzácného a jedinečného, co mnohým lidem (navenek třeba kdovíjak „šťastným“) vůbec nemusí být dáno. Neboť obstát v tíživých životních okolnostech a v nich zajistit dítěti šťastný život je dílo mimořádné osobní i společenské hodnoty

Kde nás najdete a co můžeme pro vás udělat

Asociace má své sídlo v novém ostravském areálu "Rodinného centra ARCADA" v Ostravě - Hrabůvce, kde se buduí veškeré potřebné služby pro hendikepované děti, ale i dospělé pacienty. Jaké služby pro vás zajišťujeme již 8 let ?

  • Poradna pro rodiče, kteří byli ze dne na den postaveni před diagnozu DMO a další vážné neurologické DG
  • Vedení bankovního účtu pro všechny členy Asociace
  • Víkendové pobyty pro rodiče s odbornými přednáškami a osobními asistenty
  • Nabídka potřebného vybavení pro domácí rehabilitaci

Všechny potřebné informace jak se stát členem, jak se zapojit do činnosti Asociace, nebo se objednat do poradny, najdete zde na stránkách Asociace.

Naše odborné poradny

Spolupracujeme s celou řadou odbroníků jak českých, tak i ve světě. V naších řadách jsou rovněž rodiče, kteří mají dlouholeté zkušenosti a lze se na ně obrátit o radu a pomoc.

Právní poradna

Dostanete informace o svých právech v rámci péče o své dítě, nároku na sociální dávky, soudních sporů o výchovu a výživu dětí a pod.

Psychologická poradna

Jako rodič se můžete ocitnout v situaci, kdy se cítíte vyčerpaní a nebudete si třeba už ani vědět rady co dál. Pro takovou situaci jsme zde pro Vás, abychom Vám byli oporou.

Pediatrická poradna pro miminka

Něco se vám nezdá správně ve vývoji vašeho miminka? Ve spolupráci s neurorehabilitačním centrem ARCADA a jeho odborníky jsme připraveni vám pomoct a poradit.

Poradna pro rodiče dětí s DMO

Hodně zkušeností si umíme předat sami mezi sebou, ale samozřejmě spolupracujeme s předními odborníky, kteří jsou připraveni nám rodičům poradit a pomoci.

Národní centrum pro klienty ve vigilním kómatu

V Rodinném centru ARCADA vzniká zcela nové centrum podpory pacientům a jeho blízkých, kteří se ocitli v mimořádně těžké situaci a musí řešit celou řadu životně důležitých otázek.

Rodičovská poradna

Využijte zkušeností nás rodičů, kteří již déle se staráme o své postižené děti a jsme připraveni vám pomoci radou i informacemi

NAŠÍ PARTNEŘI A PODPOROVATELÉ

Máte zájem podpořit naší práci? Určitě nám napište.

Příběhy naších dětí

Zde najdete jednotlivé příběhy naších dětí, které chtějí, jako jejich kamarádi si sednout, chodit nebo říct poprvé máma nebo táta. Pomůžete nám ?

 

 

Přejít na příběhy dětí

 

 

Davídek se narodil 19. července 2004. Od samého začátku svého života mu však osud nebyl příliš nakloněn. Davídek jsme si přivedli z dětského domova a okamžitě nás nadchl. Byl vtipný, legrační a když přišel k nám domů, tak byl šťastný. Kolikrát se mě radostně ptal : “Ty jsi opravdu můj tatínek?” V létě 2007 jsme oslavili jeho 3 narozeniny a na fotografii z oslav sfoukává tři svíčky z dortu. Dva dny na to se topil v zahradním bazénku u rodiny od manželky a skončil v težkém stavu vigilní kómy. Od té doby se o něj starám sám. Stačí pár minut a život se vám obrátí úplně vzhůru nohama.

Davídek Svoboda

Číslo účtu: 2000493481/2010

Po porodu v 7. měsíci nastaly u Lucinky komplikace. Absolvovali jsme vyšetření u neurologa a výsledkem bylo zjištění, že má Lucinka poškozený mozek. Když měla Lucinka 10 let, tak ji zemřela maminka a musel jsem začít bojovat se životem sám. Lucinka potřebuje pravidelné rehabilitace, jezdíme na hypoterapii, Lucinka jezdí na kole - Lopedu, veškerý volný čas se snažíme zaměřit na zlepšení pohybu. Rehabilitací v centru ARCADA a lázeňskou péčí jsem dosáhl toho, že Lucinka je na vozíčku, ale dokáže se pohybovat i pomocí chodítka a je stále šikovnější.

Lucinka Stříbná

Číslo účtu: 2100493470/2010

U Dominika nic nenasvědčovalo tomu, že se narodil s vážným, nervosvalovým onemocněním. Kolem sedmi let začal být oproti vrstevníkům nemotorný a při chůzi začínal výrazněji našlapovat na špičky. Během lékařského vyšetření bylo vyřčeno podezření na svalovou dystrofii a krevní testy to potvrdily. Dominik je upoután na invalidní vozík a v šestnácti letech již většinu dne proleží. Léčba na toto onemocnění neexistuje a naší jedinou možností je spousta potravinových doplňků a pravidelná celoroční rehabilitace. v neurorehabilitačním centru ARCADA NeuroMedical Center.

Dominik Anlauf

Číslo účtu: 2500839565/2010

Narodil jsem se 7.10.2013 ve 27. týdnu s váhou 990 gramů. Nedýchaljsem sám, měl jsem krvácení do mozku, dvě operace střev, šestkrát transfúzi krve, několik infekcí a byl udržován v umělém spánku. Od miminka jsem cvičil, nelezl jsem, neseděl, nestál, levou ručičku jsem měl sevřenou v pěst. Nyní navštěvuji neurorehabilitační a edukační centrum Arcada v Ostravě. Díky těmto rehabilitacím mám zajištěno pravidelné intenzivní cvičení během celého roku. Taky mám speciální obleček Thera Togs, který mohu aktivně využívat doma a taky v rehabilitačním stacionáři.

František Štěpánik

Číslo účtu: 2800839428/2010

Terezka se narodila 15. 6. 2004. Pupeční šňůru měla omotanou kolem krku, což vedlo k přidušení a hypoxickému poškození mozku. Díky cvičení Terezka dokázala už spoustu věcí, drží hlavičku sama, sedí s oporou a začíná pracovat s rukama. Terezka je po operaci páteře a intenzivní cvičení je důležité. Stále hledám nové možnosti, které by vedly ke zlepšení Terezčina zdravotního stavu. Jednou z nich je rehabilitační centrum ARCADA Ostrava, kde se cvičí ve speciálním oblečku TheraTogs, který přispívá nejen ke zlepšení fyzických, ale i mentálních schopností dětí.

Terezka Vepřková

Číslo účtu: 2100493470/2010

Náše akce

V průběhu celého roku připravujeme pro vás celou řadu zajímavých akcí.

Hurá prázdniny 2021 !

Parádní akce pro rodiče a děti v Rodinném areálu Arcada. Děkujeme všem aktérům i rodičům za báječnou atmosféru.

Víkendový pobyt - Davidův mlýn

Krásný penzion v podhůří Jeseníků a pro rodiče byly připraveny zajímavé přednášky, pro děti hry a taky asistenti, kteří dali rodičům možnost si odpočinout.

Záchranářský dětský den 2022

Akce ze záchranáři a hasiči v areálu RC ARCADA přinesl dětem, ale i rodičům velké nadšení z předváděné techniky, ale i zábavy.

Rozloučení s létem 2022

Připravili jsme v areálu RC ARCADA pro naše děti zábavné odpoledne, které bude plné her a nezapoměli jsme ani na občerstvení.

Kontakty

Kde nás najdete.

"

Naše adresa:

Mitušova 1115/8, 700 30 Ostrava-Hrabůvka

Email:

info@asociace-deti-dmo.cz

Volejte:

+420 722 945 965

Areál Rodinného centra ARCADA v Ostravě