Pondělí - Pátek, od 11:00 do 15.30 hod
Volejte +420 722 945 965

Psychologická poradna

Jako rodič se můžete ocitnout v situaci, kdy se cítíte vyčerpaní a nebudete si třeba už ani vědět rady co dál. Pro takovou situaci jsme zde pro Vás, abychom Vám byli oporou, v obtížnějších situacích, které s sebou starost o postižené dítě může přinést.

Nejrůznější formy pomoci rodinám se zdravotně znevýhodněnými dětmi je práce dětského klinického psychologa v rodinném centru ARCADA.

Nabízíme pomoc klinického psychologa, která je zaměřená jak na samotné dítě, tak i na celou rodinu s postiženým dítětem. Klinický psycholog Vám pomůže lépe se zorientovat ve vaši situaci, zhodnotit své možnosti a nalézt východiska a řešení problémů.

Léčba dětské mozkové obrny je samozřejmě závažný problém nejen pro nemocné dítě, nýbrž i pro celou rodinu. Často jsme proto svědky i rodinných konfliktů a rozvratů. Psychická zátěž pečujících rodičů je totíž obrovská a to nejen jich, nýbrž současně i zdravých sourozenců. Při časové náročnosti věnované postiženému zbývá často a pochopitelně méně časové kapacity pro ostatní členy rodiny.

Klinický psycholog je jedním z naších specialistů, kteří dítě vyšetřují a ošetřují v psychologické rovině, a v této své funkci je nezastupitelný. Jeho úkolem je provádět psychologické vyšetřování dítěte, stanovování diagnózy a v případě potřeby plánování intervence. Problémy vždy souvisí s prostředím, ve kterém dětí žijí, proto terapie děti je vhodné řešit v celém rodinném kontextu.

Rodinám jsou také k dispozici služby špičkových terapeutů kraniosakrální terapie RC ARCADA v Ostravě a samozřejmostí je naprostá diskrétnost a respektující přístup.

napište nám

Kontakty

Kde nás najdete.

"

Naše adresa:

Mitušova 1115/8, 700 30 Ostrava-Hrabůvka

Email:

info@asociace-deti-dmo.cz

Volejte:

+420 722 945 965

Areál Rodinného centra ARCADA v Ostravě